Nedeľa, 29. január 2023
Zamračené  -3,4 °C
Mimoriadne správy

Ministri zahraničia EÚ odmietli špekulácie o únave z podpory Ukrajine, odobrili ďalšiu vojenskú pomoc a nové sankcie proti Rusku

 Webnoviny  18. júl 2022  93
Ministri zahraničia EÚ odmietli špekulácie o únave z podpory Ukrajine, odobrili ďalšiu vojenskú pomoc a nové sankcie proti Rusku

18.7.2022 (Webnoviny.sk) - Podľa štátnej tajomníčky ministerstva zahraničných vecí SR (MZV SR) Ingrid Brockovej je v záujme Slovenskej republiky, aby Ukrajina bola suverénna, prosperujúca a demokratická krajina.

Únava z podpory Ukrajiny


Uviedla to na júlovom zasadnutí ministrov zahraničných vecí členských krajín Európskej únie (EÚ), na ktorom sa virtuálne zúčastnil aj ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba.

Viac o téme: Vojna na UkrajineMinistri odmietli špekulácie o „únave z podpory Ukrajine", podporili ďalšiu vojenskú pomoc a politicky odobrili ďalšie sankcie voči Rusku, ktorých cieľom je znížiť príjmy Ruska slúžiace na vedenie vojny proti Ukrajine.

Digitálna demokracia


Témou boli aj vzťahy EÚ s krajinami Južnej Ameriky. V otázke vzťahov medzi Úniou a krajinami regiónu Latinskej Ameriky Brocková konštatovala, že Latinská Amerika a Karibik sú hodnotovo najbližším regiónom Únie, ktorého veľká väčšina krajín má podobný postoj k situácii na Ukrajine, čo sa aj odrazilo na hlasovaniach v OSN.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Po roku sa ministri opäť venovali aj téme digitálnej diplomacie. „Ochrana súkromia v digitálnom priestore je mimoriadne aktuálna. Platí, že rovnaké práva, aké majú ľudia v reálnom svete, musia byť zachované aj on-line," dodala Brocková.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministri zahraničia EÚ odmietli špekulácie o únave z podpory Ukrajine, odobrili ďalšiu vojenskú pomoc a nové sankcie proti Rusku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.