Sobota, 5. december 2020
Oblačno  1,2 °C
Mimoriadne správy

Ministerka turizmu odkázala Britom, že na dovolenku v Španielsku môžu zatiaľ zabudnúť

 Webnoviny   2. jún 2020  120
Ministerka turizmu odkázala Britom, že na dovolenku v Španielsku môžu zatiaľ zabudnúť

2.6.2020 (Webnoviny.sk) - Španielska ministerka turizmu María Reyes Marotová spochybnila perspektívu skorého návratu dovolenkárov z Veľkej Británie na španielske pláže.

Viac o téme: Koronavírus


Ministerka uviedla, že predtým, ako Španielsko bude môcť prijať turistov z Británie, britské údaje o výskyte koronavírusu sa "ešte musia zlepšiť". "Pre Španielsko je veľmi dôležité, aby prví turisti boli turistami, ktorí sú v rovnakej epidemiologickej situácii ako my," uviedla ministerka vo vyhlásení. "Pokiaľ ide o Veľkú Britániu, rokuje sa s cestovnými kanceláriami, ale britské údaje sa ešte musia zlepšiť," dodala. Informuje o tom portál bbc.com.

Španielska vláda minulý týždeň oznámila, že zahraniční návštevníci od 1. júla už nebudú musieť absolvovať dvojtýždňovú karanténu. Avšak ministerka turizmu konštatovala, že turistická aktivita sa obnoví "postupne". Do Španielska zvyčajne prichádza 80 mil. turistov ročne a sektor turizmu tvorí viac ako 12 percent hrubého domáceho produktu.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Španielsku, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerka turizmu odkázala Britom, že na dovolenku v Španielsku môžu zatiaľ zabudnúť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.