Nedeľa, 29. november 2020
Oblačno  -2,6 °C
Mimoriadne správy

Koronavírus zastavil príliv ruských turistov do Fínska, krajina pre zatvorené hranice prichádza o milióny

 Webnoviny   1. jún 2020  137
Koronavírus zastavil príliv ruských turistov do Fínska, krajina pre zatvorené hranice prichádza o milióny

1.6.2020 (Webnoviny.sk) - Fíni žijúci vo východnom regióne hraničiacom s Ruskom hovoria, že podobnú situáciu nezažili od pádu Sovietskeho zväzu v roku 1991.

Viac o téme: Koronavírus


Uzavretie fínskej hranice s Ruskom pre pandémiu koronavírusu zastavilo príliv približne dvoch miliónov ruských turistov, ktorí škandinávsku krajinu každý rok navštívia a sú preto významným prínosom pre miestnu ekonomiku.

Hranice sa tak skoro neotvoria


Fínsko zdieľa s Ruskom 1 340 kilometrov dlhú pozemnú hranicu a viacerými hraničnými priechodmi. Ide zároveň o jednu z najdlhších vonkajších hraníc Európskej únie. V polovici marca ju však Helsinki aj Moskva zatvorili z dôvodu najnovšej pandémie.

Vzhľadom na vysoký počet nakazených v Rusku je len málo pravdepodobné, že ju do letnej turistickej sezóny vo Fínsku opäť otvoria. Mnohí sú naopak presvedčení, že ostane zatvorená ešte dlhšie.

Obľúbená destinácia Rusov


Fínsko patrí v posledných rokoch medzi najobľúbenejšie európske turistické destinácie Rusov. Miestni podnikatelia teraz pre zatvorené hranice prichádzajú podľa odhadov až o 25 miliónov eur mesačne.

Rusko aktuálne registruje takmer 415-tisíc infikovaných koronavírusom, čím mu patrí celosvetovo tretia priečka za Spojenými štátmi a Brazíliou. Nákaze v krajine doteraz podľahlo údajne 4 855 osôb, hoci mnohí takúto pomerne nízku úmrtnosť spochybňujú.

Viac k témam: COVID-19, hraničné priechody, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Rusku, štátne hranice, turisti, turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Koronavírus zastavil príliv ruských turistov do Fínska, krajina pre zatvorené hranice prichádza o milióny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.