Sobota, 10. december 2022
Polojasno  1,5 °C
Mimoriadne správy

Minister Naď ocenil rakúskych vojakov, ktorí pomáhali pri celoplošnom testovaní na Slovensku (foto)

 Webnoviny  16. júl 2021  159
Minister Naď ocenil rakúskych vojakov, ktorí pomáhali pri celoplošnom testovaní na Slovensku (foto)

16.7.2021 (Webnoviny.sk) - Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) a náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniel Zmeko v piatok v rámci návštevy Rakúska ocenili pamätnými medailami II. a III. stupňa 34 príslušníkov Ozbrojených síl Rakúska, ktorí sa podieľali na operácii Spoločná zodpovednosť zameranej na plošné testovanie obyvateľstva SR na koronavírus. Informoval o tom komunikačný odbor rezortu.

„V núdzi spoznáš priateľa. Potvrdilo sa nám to aj v tých najťažších chvíľach, keď nám Rakúsko bez váhania podalo ruku a vyčlenilo profesionálnych vojakov na pomoc pri celoplošnom testovaní v rámci najväčšej civilno-vojenskej operácie v našich podmienkach," povedal Naď.

Doplnil, že rakúski špecialisti pohotovo zareagovali aj v prípade 26-ročného muža, ktorý na odberovom mieste na dostihovej dráhe v bratislavskej Petržalke stratil vedomie a pri páde si udrel hlavu.

Rakúski vojaci, ktorí plnili úlohy v operácii Spoločná zodpovednosť, boli súčasťou jednotky vojenských medikov. Na Slovensko prišli podľa rezortu obrany posilniť integrované tímy zostavené na celoštátne testovanie obyvateľov SR na prítomnosť ochorenia COVID-19, pričom pôsobili v priestoroch dostihovej dráhy v bratislavskej mestskej časti Petržalka.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, Koronavírus, ocenenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Minister Naď ocenil rakúskych vojakov, ktorí pomáhali pri celoplošnom testovaní na Slovensku (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.