Sobota, 10. december 2022
Zamračené  0,7 °C
Mimoriadne správy

Minister Káčer telefonoval s Kulebom a uistil ho, že Ukrajina sa na Slovensko môže aj naďalej spoľahnúť

 Webnoviny  16. september 2022  55
Minister Káčer telefonoval s Kulebom a uistil ho, že Ukrajina sa na Slovensko môže aj naďalej spoľahnúť

16.9.2022 (Webnoviny.sk) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer telefonoval v piatok so šéfom ukrajinskej diplomacie Dmytrom Kulebom.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Ako informoval tlačový odbor rezortu zahraničia, išlo o ministrov prvý telefonát so zahraničným partnerom od nástupu do funkcie.

„Ukrajina sa na Slovensko môže aj naďalej spoľahnúť. Už mnohokrát sme prejavili solidaritu s našimi susedmi, pretože pomocou Ukrajiny posilňujeme bezpečnosť Slovenska," povedal Káčer. Slovensko podľa neho bude pokračovať v robustnej bilaterálnej pomoci a rovnako sa bude zasadzovať aj za udržiavanie jednoty v Európskej únii a NATO.

„Naša pozícia zostáva jasná a nemenná. Rusko zaútočilo na suverénny štát bez akejkoľvek príčiny, čo je neakceptovateľné," zdôraznil minister. Dodal, že Slovensko si želá obnovenie suverenity a územnej celistvosti Ukrajiny v jej medzinárodne uznaných hraniciach.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Minister Káčer telefonoval s Kulebom a uistil ho, že Ukrajina sa na Slovensko môže aj naďalej spoľahnúť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.