Sobota, 10. december 2022
Zamračené  0,7 °C
Mimoriadne správy

Milley: Ukrajinci preukázali taktické schopnosti a vôľu bojovať za slobodu, ruské strategické ciele boli zatiaľ porazené

 Webnoviny   8. september 2022  49
Milley: Ukrajinci preukázali taktické schopnosti a vôľu bojovať za slobodu, ruské strategické ciele boli zatiaľ porazené

8.9.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské strategické ciele na Ukrajine boli zatiaľ porazené, uviedol to predseda Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA Mark Milley. Referuje o tom spravodajský web CNN.

„Napriek tomu, že Ukrajinci boli poddimenzovaní, čo sa týka zbraní a personálu, preukázali vynikajúce taktické schopnosti a vôľu bojovať za vlastnú krajinu, bojovať za svoju slobodu,“ povedal Milley na tlačovej konferencii s americkým ministrom obrany Lloydom Austinom na americkej základni Ramstein v Nemecku.

Neúspešná ofenzíva Rusov


Milley tvrdí, že veľká ruská ofenzíva, ktorá sa začala v apríli a nasledovala po nezdaroch na začiatku invázie, bola neúspešná.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Ich operačné ciele v tejto ofenzíve neboli úspešné. Nedobyli celý Donbas a rieku Dnipro prekročili len na juhu v blízkosti Chersonu,“ vraví.

Premyslená operácia Ukrajincov


Milley tiež povedal, že hoci je príliš skoro na úplné zhodnotenie novozačatej ukrajinskej protiofenzívy pri Chersone, Ukrajina podľa neho „efektívne využíva paľbu na formovanie pozemných operácií“. Milley tiež povedal, že postup ukrajinských síl pri Chersone bol „rovnomerný“ a „rozvážny“.

„Charakterizoval by som to ako veľmi premyslenú útočnú operáciu,“ povedal Milley a dodal, že si nemyslí, že je ukrajinská armáda preťažená bojom proti ruským jednotkám od Charkiva na severe po Cherson na juhu.

„Pokračujú v boji. Majú na to sily a uvidíme, ako to dopadne,“ povedal Milley.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Milley: Ukrajinci preukázali taktické schopnosti a vôľu bojovať za slobodu, ruské strategické ciele boli zatiaľ porazené © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.