Piatok, 10. apríl 2020
Slnečno  7,8 °C
Mimoriadne správy

Migranti si razia cestu do Európy, Gréci ich vodnými delami ženú späť na turecké územie

 Webnoviny   6. marec 2020  41
Migranti si razia cestu do Európy, Gréci ich vodnými delami ženú späť na turecké územie

6.3.2020 (Webnoviny.sk) - Na grécko-tureckých hraniciach vypukli v piatok ráno ďalšie nepokoje, keď sa migranti opäť pokúsili preraziť si cestu do Európy. Grécka polícia proti nim použila slzotvorný plyn a vodné delá. Tureckí policajti sa zas snažili zabrániť ich zatlačeniu späť.

Tisíce utečencov a ďalších migrantov sa usilujú dostať do Grécka, odkedy Turecko minulý týždeň otvorilo svoje hranice s Európou. Pohraničnú oblasť odvtedy sužujú nepokoje a chaos.

Turecko vyslalo na svoju stranu hraníc tisíc členov špeciálnych policajných síl, ktorých úlohou je brániť gréckym úradom, aby zahnali migrantov naspäť na územie Turecka. Mnohí stále táboria na tureckej strane a dúfajú, že sa dostanú do Európskej únie napriek tomu, že Grécko svoju hranicu oficiálne uzavrelo.

Ministri zahraničia členských štátov Európskej únie sa v piatok stretli na mimoriadnom rokovaní v chorvátskom Záhrebe, aby prediskutovali situáciu v Sýrii a na hraniciach únie. Grécke úrady opakovane zdôrazňujú, že osoby snažiace sa o prekročenie hraníc nie sú utečenci z Idlibu, kde v posledných týždňoch zúrili boje, a väčšinou to nie sú ani Sýrčania.

Viac k témam: imigranti, nepokoje, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk - Migranti si razia cestu do Európy, Gréci ich vodnými delami ženú späť na turecké územie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.