Štvrtok, 4. jún 2020
Prevažne slnečno  10,1 °C
Mimoriadne správy

Mexiko nesúhlasí, aby USA kontrolovali dodržiavanie pracovných zákonov v jeho závodoch

 Webnoviny   4. december 2019  56
Mexiko nesúhlasí, aby USA kontrolovali dodržiavanie pracovných zákonov v jeho závodoch

4.12.2019 (Webnoviny.sk) - Mexická vláda odmieta návrh amerických poslancov za Demokratickú stranu, ktorý predpokladá, že americkým inšpektorom by sa umožnila kontrola dodržiavania pracovných zákonov v mexických priemyselných závodoch.

Povedal to mexický prezident Andrés Manuel López Obrador, hoci jeho krajina chce, aby Kongres USA schválil novú dohodu o voľnom obchode v Severnej Amerike predtým, ako by budúcoročné americké voľby mohli skomplikovať situáciu.

Americkí demokratickí zákonodarcovia majú obavy, že stav, keď mexické odbory sú nedostatočne reprezentatívne, vedie k nízkym mzdám v krajine a k presunu pracovných miest z USA.

Mexický prezident López Obrador však uviedol, že jeho krajina schválila reformy, ktoré vyžadujú slobodné a čestné voľby odborových zástupcov, a odsúhlasila aj rozpočet, aby sa to monitorovalo.

Viac k témam: mexický prezident, práca
Zdroj: Webnoviny.sk - Mexiko nesúhlasí, aby USA kontrolovali dodržiavanie pracovných zákonov v jeho závodoch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.