Nedeľa, 9. august 2020
Slnečno  18,4 °C
Mimoriadne správy

Merkelová pozvala zástupcov svetových mocností na mierovú konferenciu o Líbyi

 Webnoviny  14. január 2020  45
Merkelová pozvala zástupcov svetových mocností na mierovú konferenciu o Líbyi

14.1.2020 (Webnoviny.sk) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová pozvala zástupcov svetových mocností na summit, ktorý sa uskutoční v nedeľu v Berlíne v cieľom prediskutovať možnosti dosiahnutia mieru v Líbyi.

Merkelovej kancelária v utorok uviedla, že kancelárka sa rozhodla zorganizovať stretnutie po konzultácii s generálnym tajomníkom OSN Anóniom Guterresom.

Nemecko naň pozvalo predsedu líbyjskej vlády národnej jednoty Fájiza Sarrádža a generála konkurenčnej Líbyjskej národnej armády Chalífu Haftara.

Pozvánku dostali tiež predstavitelia Spojených štátov, Ruska, Británie, Francúzska, Číny, Spojených arabských emirátov, Turecka, ako aj viacerých afrických a arabských krajín.

Viac k témam: summit
Zdroj: Webnoviny.sk - Merkelová pozvala zástupcov svetových mocností na mierovú konferenciu o Líbyi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.