Piatok, 21. január 2022
Zamračené  -3,8 °C
Mimoriadne správy

Merkelová navštívila Izrael, ide o jej poslednú návštevu krajiny pred odchodom z úradu

 Webnoviny  10. október 2021  58
Merkelová navštívila Izrael, ide o jej poslednú návštevu krajiny pred odchodom z úradu

10.10.2021 (Webnoviny.sk) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová v sobotu večer pricestovala do Izraela na poslednú návštevu krajiny pred odchodom z úradu. Cieľom návštevy je „posilniť naše výnimočné“ vzťahy, uviedla na Twitteri nemecká veľvyslankyňa v Izraeli Susanne Wasum-Rainerová.

Merkelová nastúpila na post kancelárky v roku 2005. Počas jej pôsobenia v úrade sa spolupráca s Izraelom výrazne upevnila a Nemecko sa v rámci Európy stalo najväčším obchodným partnerom židovského štátu.

Vzťahy s Izraelom, podobne ako vo väčšine ostatných európskych krajín, poznamenávajú spory o palestínsku otázku. Nemecko podporuje vytvorenie samostatného palestínskeho štátu a má kritický postoj k izraelskému osídľovaniu Západného brehu rieky Jordán.

V nedeľu má nemecká kancelárka na programe stretnutie s izraelským premiérom Naftalim Bennettom a návštevu pamätníka obetí holokaustu Jad Vašem.

Zdroj: Webnoviny.sk - Merkelová navštívila Izrael, ide o jej poslednú návštevu krajiny pred odchodom z úradu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.