Štvrtok, 28. október 2021
Jasno  3,9 °C
Mimoriadne správy

Heger vníma odstúpenie rakúskeho kancelára Kurza ako vysokú úroveň politickej kultúry

 Webnoviny  10. október 2021  36
Heger vníma odstúpenie rakúskeho kancelára Kurza ako vysokú úroveň politickej kultúry

10.10.2021 (Webnoviny.sk) - Premiér Eduard Heger (OĽaNO) vníma, že Rakúsko preukázalo vysokú úroveň politickej kultúry. Uviedol to vo svojom profile na mikroblogovacej sociálnej sieti v súvislosti s odstúpením rakúskeho kancelára Sebastiana Kurza pre podozrenie z korupcie.

Heger dodal, že rakúska strana tak zároveň potvrdila, že dôsledne dodržiava demokratické zásady a princípy právneho štátu. Poznamenal tiež, že bilaterálne vzťahy medzi krajinami sú na vynikajúcej úrovni. Plánuje naďalej upevňovať vzájomné vzťahy s Rakúskom a novým kancelárom.

Rakúsky kancelár Sebastian Kurz oznámil v sobotu 9. októbra, že plánuje odstúpiť zo svojho postu. Rozhodol sa tak po tom, ako tento týždeň prokurátori informovali, že ho spolu s ďalšími deviatimi osobami vyšetrujú pre úplatkárstvo a porušenie dôvery.

Kurz podľa vlastných slov navrhol ako svojho nástupcu ministra zahraničných vecí Alexandra Schallenberga. On sám by mal zostať vo vrcholovej politike a stať sa šéfom poslaneckého klubu Rakúskej ľudovej strany (ÖVP), v ktorej tiež zostane predsedom.

Viac k témam: Odchod z funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk - Heger vníma odstúpenie rakúskeho kancelára Kurza ako vysokú úroveň politickej kultúry © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.