Utorok, 19. október 2021
Polojasno  13,1 °C
Mimoriadne správy

Medzinárodné spoločenstvo musí zabrániť humanitárnej katastrofe v Afganistane, Korčok v tom vidí prioritu

 Webnoviny  21. september 2021  61
Medzinárodné spoločenstvo musí zabrániť humanitárnej katastrofe v Afganistane, Korčok v tom vidí prioritu

21.9.2021 (Webnoviny.sk) - Hlavnou úlohou medzinárodného spoločenstva je zabrániť humanitárnej katastrofe v Afganistane. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nom. SaS) to povedal v New Yorku na neformálnom stretnutí ministrov pre zahraničné veci členských štátov Európskej únie (EÚ), ktoré sa konalo počas Valného zhromaždenia Organizácie spojených národov (OSN).

V tlačovej správe o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Medzinárodné spoločenstvo plánuje posudzovať ďalšie kroky Talibanu v krajine podľa skutkov, nie podľa verejných vyhlásení. „Predpokladom akejkoľvek dlhodobej stability je dodržiavanie základných ľudských práv a politických slobôd, ochrana žien a príslušníkov etnických a náboženských menšín,“ uviedol Korčok.

EÚ považuje za kľúčové pristupovať k riešeniu dopadov situácie v Afganistane v spolupráci a koordinácii s regionálnymi partnermi. Podľa šéfa slovenskej diplomacie môžu európski lídri iba spoločnými silami zabrániť destabilizácii Afganistanu s negatívnymi dopadmi pre celý región.

Viac k témam: medzinárodné vzťahy, Taliban, utečenci z Afganistanu
Zdroj: Webnoviny.sk - Medzinárodné spoločenstvo musí zabrániť humanitárnej katastrofe v Afganistane, Korčok v tom vidí prioritu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.