Utorok, 25. jún 2024
Slnečno  23,3 °C
Mimoriadne správy

Medvedev sa vyhráža jadrovou vojnou, ak Rusko prehrá na Ukrajine

 Webnoviny  19. január 2023  205  
Medvedev sa vyhráža jadrovou vojnou, ak Rusko prehrá na Ukrajine

19.1.2023 (Webnoviny.sk) - Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev sa vyhráža „jadrovou vojnou“, ak Rusko prehrá vojnu, ktorú vedie na Ukrajine. Informuje o tom portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na UkrajineVo vyhlásení, ktoré Medvedev publikoval prostredníctvom platformy Telegram, sa vyjadril k piatkovému stretnutiu západných obranných lídrov na americkej leteckej základni Ramstein v Nemecku. To sa podľa neho uskutoční po tom, ako lídri na Svetovom ekonomickom fóre v Davose opakovali mantru, že „na dosiahnutie mieru musí Rusko prehrať".

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Nikomu z tých chudákov však nikdy nenapadne vyvodiť si z toho elementárny záver: prehra jadrovej mocnosti v konvenčnej vojne môže vyvolať vypuknutie jadrovej vojny," vyhrážal sa Medvedev s tým, že „jadrové veľmoci neprehrali veľké konflikty, od ktorých závisel ich osud“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Svetové ekonomické fórum
Zdroj: Webnoviny.sk - Medvedev sa vyhráža jadrovou vojnou, ak Rusko prehrá na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.