Streda, 1. február 2023
Mimoriadne správy

Mecenáš Wagnerovej skupiny Prigožin podporuje zapojenie odsúdených žien do vojny na Ukrajine

 Webnoviny  21. december 2022  49
Mecenáš Wagnerovej skupiny Prigožin podporuje zapojenie odsúdených žien do vojny na Ukrajine

21.12.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský oligarcha a zakladateľ žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin podporuje nápad, aby v ruskej armáde vo vojne na Ukrajine bojovali aj odsúdené ženy.

Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie Prigožinovej tlačovej služby na Telegrame.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Na Prigožina sa údajne obrátil poslanec ruského parlamentu zo Sverdlovskej oblasti Viačeslav Wegner, ktorý tvrdí, že ho oslovila skupina žien odpykávajúcich si trest vo väznici číslo šesť v meste Nižný Tagil.

Tieto ženy sú vraj ochotné ísť bojovať za Rusko „ako spojky, lekárky a zdravotné sestry“, aby pomohli okupantom v „špeciálnej vojenskej operácii“.

„Absolútne s vami súhlasím,“ vyhlásil Prigožin, ktorý chce, aby ženy vo vojne na Ukrajine pôsobili aj v sabotážnych jednotkách a ako ostreľovačky. Tvrdí, že takáto prax bola v minulosti bežná. „Je tu odpor, ale myslím si, že ho prekonáme,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Wagnerova skupina
Zdroj: Webnoviny.sk - Mecenáš Wagnerovej skupiny Prigožin podporuje zapojenie odsúdených žien do vojny na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.