Utorok, 7. apríl 2020
Jasno  9,8 °C
Mimoriadne správy

Matka s dcérami čelia obvineniam z podpaľačstva, ich lampióny zapríčinili požiar v zoo

 Webnoviny   2. január 2020  47
Matka s dcérami čelia obvineniam z podpaľačstva, ich lampióny zapríčinili požiar v zoo

2.1.2020 (Webnoviny.sk) - V súvislosti s požiarom v zoologickej záhrade v nemeckom meste Krefeld zadržali tri ženy. Matka a jej dve dcéry, všetky vo veku od 30 do 60 rokov, sú podozrivé z toho, že počas novoročnej oslavy vypustili lietajúce lampióny, ktoré zrejme zapríčinili požiar. Prokurátor potvrdil, že čelia obvineniu z podpaľačstva z nedbanlivosti, za čo im hrozí maximálne päť rokov za mrežami.

Požiar zabil viac ako 30 zvierat, medzi nimi aj päť orangutanov, dve gorily, šimpanza a ďalšie jedince. Hasičom sa podarilo zachrániť len dva šimpanzy.

Ženy si objednali na internete päť lampiónov, pričom nevedeli, že ich použitie je v Nemecku protizákonné. Šéf kriminálnej polície označil všetky tri ženy za "úplne normálnych, rozumných a zodpovedných ľudí" a podľa neho sú veľmi odvážne, keď sa prihlásili na polícii, čím úradom uľahčili náročné vyšetrovanie.

Viac k témam: nemecká polícia, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Matka s dcérami čelia obvineniam z podpaľačstva, ich lampióny zapríčinili požiar v zoo © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.