Pondelok, 8. august 2022
Oblačno  14,8 °C
Mimoriadne správy

Masaker v Buči má na svedomí podplukovník mongolského pôvodu Omurbekov, zverejnili jeho telefónne číslo

 Webnoviny   7. apríl 2022  49
Masaker v Buči má na svedomí podplukovník mongolského pôvodu Omurbekov, zverejnili jeho telefónne číslo

7.4.2022 (Webnoviny.sk) - Za masaker civilistov v ukrajinskom meste Buča je zodpovedný podplukovník ruskej armády mongolského pôvodu Azatbek Asanbekovič Omurbekov. Referuje o tom web denníka Marca s odvolaním sa na správy InformNapalm, portálu špecializovaného na odhaľovanie tajomstiev ruských tajných služieb.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Práve Omurbekov, ktorého portál nazval „mäsiarom z Buče“, stál na čele ruských jednotiek, ktoré vstúpili do mesta a neskôr ho opustili zanechajúc stovky povraždených civilistov v uliciach. Ukrajinské úrady dosiaľ evidujú najmenej 300 obetí z radov obyčajných ľudí, ktorých v Buči zabili ruské jednotky.

Spomenutý podplukovník má svoju domovskú základňu neďaleko sibírskeho Chabarovska na Ďalekom východe, asi 25 kilometrov od čínskych hraníc. „Omurbekov má na starosti 64. motostreleckú brigádu,“ tvrdí InformNapalm, ktorý zverejnil jeho telefónne číslo a e-mailovú adresu. Tento portál zároveň pohrozil, že o 40-ročnom Omurbekovovi toho prezradí viac.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Buča (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Masaker v Buči má na svedomí podplukovník mongolského pôvodu Omurbekov, zverejnili jeho telefónne číslo © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.