Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Masaker v Buči by mal otvoriť oči všetkým Slovákom, ktorí odmietajú fakty o ruských vojnových zločinoch
Webnoviny 19. apríl 2022 649
19.4.2022 (Webnoviny.sk) - Oceňovanie a vyznamenanie od ruského prezidenta Vladimira Putina pre ruskú 64. motostreleckú brigádu, ktorá sa mala dopustiť vojnových zločinov v ukrajinskom meste Buča, musí otvoriť oči aj tým Slovákom, ktorí doteraz ruskú genocídu nepochopili. Skonštatoval to poslanec Európskeho parlamentu Ivan Štefanec (KDH/EPP).
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
Štefanca, ktorý ako europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane mesto Buča navštívil, toto rozhodnutie Ruska šokovalo.
„Táto kultúra smrti musí byť porazená kultúrou života. V Buči som osobne videl mučených a masové hroby. Nebol tam ani jediný vojenský objekt a napriek tomu tam od prvého dňa ruskí okupanti strieľali, mučili civilistov a bombardovali ľuďom domovy,“ povedal. Doplnil, že podobné konanie, ktoré spôsobuje utrpenie nevinných, si vyžaduje spravodlivý trest a nie vyznamenanie.
Ruský prezident Vladimir Putin v pondelok (18. apríla) vyznamenal príslušníkov brigády, ktorá operovala v meste Buča neďaleko Kyjeva.
Práve v tomto meste boli po odsune ruských vojsk nájdené desiatky mŕtvych Ukrajincov na uliciach, v masových hroboch či v pivniciach rodinných domov.
Viac k témam: Genocída, rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk - Masaker v Buči by mal otvoriť oči všetkým Slovákom, ktorí odmietajú fakty o ruských vojnových zločinoch © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Vojna na Ukrajine je v novej fáze a Rusi aj naďalej raketami útočia na viaceré mestáNasledujúci článok
Vasylenková žiada zbrane pre Ukrajinu a intervenciu spojeneckej armády
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nezabudnuteľné momenty na MS 2026. Nórske veslovanie, virálny Haaland, skvelé Kapverdy či politický zásah Trumpa – VIDEO, FOTO
Fico ostro zaútočil na Európsku komisiu, jej správu o právnom štáte označil za pokryteckú – VIDEO