Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Maďarsko vyzvalo Putina, aby svojimi vyjadreniami neprehlboval vojenský konflikt a zareagovalo aj Rumunsko a Poľsko

 Webnoviny   7. november 2022  77  
Maďarsko vyzvalo Putina, aby svojimi vyjadreniami neprehlboval vojenský konflikt a zareagovalo aj Rumunsko a Poľsko

7.11.2022 (Webnoviny.sk) - Maďarské ministerstvo zahraničných vecí vyzvalo ruského vodcu Vladimira Putina, aby sa namiesto vyhlásení, ktoré prehlbujú konflikt, radšej usiloval o prímerie. Referuje o tom web eurointegration.com.ua s odvolaním sa na maďarský index.hu.

Prehlbovanie vojenského konfliktu


Maďarsko týmto reagovalo na Putinovo vyhlásenie, že aj Poľsko, Rumunsko a Maďarsko si robia nároky na časti ukrajinského územia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Vyhlásenia, ktoré prehlbujú vojenský konflikt, nepovažujeme za správne. Namiesto takýchto vyhlásení je nevyhnutné okamžité prímerie a mierové rokovania,“ uviedlo maďarské ministerstvo zahraničných vecí.

Šírenie dezinformácií


Na Putinovo vyhlásenie zareagovali i v Rumunsku a Poľsku. Bukurešť dala najavo, že nemá žiadne nároky a Poľsko obvinilo šéfa Kremľa zo šírenia dezinformácií. Maďarská vláda na Putinovo vyhlásenie nereagovala, novinárom sa však v nedeľu podarilo získať uvedený komentár ministerstva zahraničných vecí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Maďarsko vyzvalo Putina, aby svojimi vyjadreniami neprehlboval vojenský konflikt a zareagovalo aj Rumunsko a Poľsko © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.