Sobota, 5. december 2020
Malá oblačnosť  6,9 °C
Mimoriadne správy

Maďarska vláda sa v dôsledku pandémie koronavírusu obáva ďalších vĺn migrantov

 Webnoviny  26. jún 2020  105
Maďarska vláda sa v dôsledku pandémie koronavírusu obáva ďalších vĺn migrantov

26.6.2020 (Webnoviny.sk) - Maďarská vláda sa “veľmi obáva", že v dôsledku pandémie koronavírusu budú do Európy prúdiť ďalšie vlny migrantov z chudobných krajín, kde bude mať ochorenie tvrdší dopad. V piatok to uviedol maďarský minister zahraničia Péter Szijjártó.

Podľa jeho slov sú lídri Európskej únie (EÚ) povinní pomôcť občanom, ktorí stratili pracovné miesta, obmedzením "migrácie orientovanej na prácu", ktorá je "definitívne proti záujmom" Európy.

“Odmietame všetky pokusy o zlegalizovanie ilegálnej migrácie," povedal Szijjártó po rokovaniach so svojím cyperským rezortným kolegom.

“Považujeme migráciu za nebezpečný fenomén, z bezpečnostnej perspektívy. Je tam aj kultúrne, a teraz tiež zdravotné riziko," vyhlásil šéf maďarskej diplomacie.

Zároveň dodal, že Maďarsko zaujme počas nadchádzajúcich rozhovorov EÚ v otázke migrácie "veľmi tvrdý postoj".

Viac k témam: migrácia, migranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Maďarska vláda sa v dôsledku pandémie koronavírusu obáva ďalších vĺn migrantov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.