Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,5 °C
Mimoriadne správy

Macron vyzval Putina, aby zo Zaporožskej elektrárne siahol armádu a ukončil „špeciálnu operáciu“ na Ukrajine

 Webnoviny  12. september 2022  44
Macron vyzval Putina, aby zo Zaporožskej elektrárne siahol armádu a ukončil „špeciálnu operáciu“ na Ukrajine

12.9.2022 (Webnoviny.sk) - Francúzsky prezident Emmanuel Macron opäť telefonoval s ruským vodcom Vladimirom Putinom a vyzval ho, aby sa ruské sily stiahli zo Zaporožskej jadrovej elektrárne. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Macron počas telefonátu zopakoval požiadavku na prímerie na Ukrajine a stiahnutie Ruska zo spomenutej elektrárne. Taktiež odsúdil pokračovanie ruských vojenských operácií na Ukrajine a zopakoval požiadavku, aby sa čo najskôr zastavili. Vyzval i na rokovania a obnovenie suverenity a územnej celistvosti Ukrajiny.

Elyzejský palác uviedol, že Macron sa „v najbližších dňoch opäť porozpráva s prezidentom Putinom, aby dosiahol dohodu, ktorá zaručí bezpečnosť Zaporožskej jadrovej elektrárne“.

Viac k témam: Mierové rokovania, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská operácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Macron vyzval Putina, aby zo Zaporožskej elektrárne siahol armádu a ukončil „špeciálnu operáciu“ na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.