Piatok, 27. máj 2022
Slabý dážď  14,6 °C
Mimoriadne správy

Macron pred stretnutím s Putinom odmietol podstúpiť PCR test. Bál sa, že by Rusi získali vzorku jeho DNA

 Webnoviny  11. február 2022  43
Macron pred stretnutím s Putinom odmietol podstúpiť PCR test. Bál sa, že by Rusi získali vzorku jeho DNA

11.2.2022 (Webnoviny.sk) - Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa pred stretnutím s ruským prezidentom Vladimirom Putinom odmietol podrobiť ruskému testu na COVID-19. V piatok to potvrdil Kremeľ, informuje portál BBC.

Viac o téme: Koronavírus


Prezident sa bál o svoju vzorku DNA


Macron viedol s Putinom v pondelok niekoľkohodinové rokovania o ukrajinskej kríze. Podľa medializovaných informácií Macron odmietol ruský test pre obavy, že by ruská strana získala vzorku jeho DNA.

Lídri si pred stretnutím nepodali ruky a rokovanie absolvovali sediac na opačných stranách stola, vzdialení asi štyri metre od seba. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov uviedol, že Rusko malo pre francúzsku pozíciu pochopenie a na rozhovory to nemalo vplyv.

Putin nebude krízu ďalej eskalovať


Putin počas pondelkového stretnutia povedal Macronovi, že nebude ďalej eskalovať ukrajinskú krízu. Francúzsky prezident to povedal v utorok počas návštevy Kyjeva, kde sa stretol s ukrajinskou hlavou štátu Volodymyrom Zelenským.

Putin tiež podľa neho povedal, že v Bielorusku, kam Moskva vyslala veľký počet vojakov na vojenské cvičenia, nebude stála vojenská základňa ani nasadenie ruských síl.

Viac k témam: Koronavírus, Pandémia, PCR test, rusko-ukrajinský konflikt, Testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Macron pred stretnutím s Putinom odmietol podstúpiť PCR test. Bál sa, že by Rusi získali vzorku jeho DNA © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.