Streda, 23. jún 2021
Zamračené  23,4 °C
Mimoriadne správy

Macron chce od augusta vo Francúzsku povinné nosenie rúšok vo vnútorných priestoroch

 Webnoviny  14. júl 2020  154
Macron chce od augusta vo Francúzsku povinné nosenie rúšok vo vnútorných priestoroch

14.7.2020 (Webnoviny.sk) - Francúzsky prezident Emmanuel Macron bude žiadať zavedenie nosenia rúšok vo všetkých vnútorných verejných priestoroch. Povedal to v rozhovore pre francúzsku televíziu pri príležitosti Dňa dobytia Bastily.

Ako uviedol, "najlepšou prevenciou" pred vírusom sú rúška, sociálne odstupy a umývanie si rúk. Povinnosť by mala platiť od 1. augusta.

Mnohé iné európske štáty ponechali povinnosť nosenia rúšok vo vnútorných verejných priestoroch, keď začali uvoľňovať obmedzenia súvisiace s pandémiou.

Francúzsko však zaujalo voľnejší postoj, pričom ich odporučilo, ale neprikázalo. Nenosenie ochranných rúšok a nedodržiavanie sociálnych odstupov však vo Francúzsku vyvoláva stále väčšie obavy.

Francúzsko patrí, čo sa obetí pandémie týka, k najzasiahnutejším krajinám na svete. Koronavírusu tam podľahlo už viac než 30-tisíc osôb.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Macron chce od augusta vo Francúzsku povinné nosenie rúšok vo vnútorných priestoroch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.