Streda, 28. júl 2021
Slnečno  27,6 °C
Mimoriadne správy

Detský tábor v Letinách ukončil koronavírus, desiatky ľudí sú v karanténe

 Webnoviny  14. júl 2020  175
Detský tábor v Letinách ukončil koronavírus, desiatky ľudí sú v karanténe

14.7.2020 (Webnoviny.sk) - Detský tábor v Letinách na Plzeňsku museli predčasne ukončiť po tom, ako mal jeden z účastníkov pozitívny test na nový koronavírus. Všetkých zhruba 80 detí a tiež dospelí, sú v karanténe. Všetci už podstúpili testy a odborníci plánujú aj kontrolné kolo.

Informácie pre portál TN.cz potvrdil šéf krajských hygienikov Michal Bartoš. "Všetci účastníci, vrátane dospelých, sú v karanténe. Všetci podstúpili testy a výsledky boli negatívne," uviedol. Infikovaného účastníka odhalili vo štvrtok 9. júla. "Pred ukončením karantény sa bude konať ešte kontrolné testovanie, ale zatiaľ je to naozaj jediný pozitívny prípad," dodal.

Viac o téme: Koronavírus


Prípad potvrdila aj správkyňa strediska Iva Páleníčková, ktorá však s ohľadom na to, že nakazený už areál opustil, nechcela zverejniť žiadne bližšie informácie. "Tento tábor sa už skončil," uzavrela.

Viac k témam: detský tábor, karanténa, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Detský tábor v Letinách ukončil koronavírus, desiatky ľudí sú v karanténe © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.