Utorok, 19. október 2021
Polojasno  13,1 °C
Mimoriadne správy

Macedónska polícia rozložila veľký zločinecký gang, bol medzi nimi aj policajt

 Webnoviny  28. apríl 2021  123
Macedónska polícia rozložila veľký zločinecký gang, bol medzi nimi aj policajt

28.4.2021 (Webnoviny.sk) - Polícia v Severnom Macedónsku rozložila veľký zločinecký gang priekupníkov s drogami, zbraňami a strelivom, pričom zatkla deväť osôb vrátane policajta spolupracujúceho s organizovanou skupinou. Informovali o tom v stredu tamojšie úrady.

Hovorca ministerstva vnútra Toni Angelovski uviedol, že zatknutie nasledovalo po raziách v desiatkach domov a na ďalších miestach v dedine Aracinovo neďaleko hlavného mesta Skopje, a v centre mesta Sveti Nikole.

V rámci operácie, ktorú uskutočnili po mesiacoch príprav, policajti zaistili dôkazy vrátane munície do automatických zbraní, náboje rôzneho kalibru, sedem vozidiel a niekoľko mobilných telefónov. Organizovanú skupinu dlhodobo viedli dvaja muži vo veku 54 a 44 rokov.

Počas niekoľkomesačného vyšetrovania bolo zdokumentovaných viac ako 20 prípadov obchodovania s drogami, zbraňami a strelivom a bolo poskytnuté dostatočné množstvo dôkazov potvrdzujúcich ich účasť,“ uviedol Angelovski. Dodal, že skupina bola prepojená s podobným gangom, ktorého 12 členov uväznili v novembri minulého roka.

Viac k témam: drogový kartel, policajná razia, polícia, zatknutie, zločin
Zdroj: Webnoviny.sk - Macedónska polícia rozložila veľký zločinecký gang, bol medzi nimi aj policajt © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.