Pondelok, 25. september 2023
Polojasno  19 °C
Mimoriadne správy

Lukašenkov režim dodal Rusku za rok vyše 130-tisíc ton munície, zhruba desaťkrát viac ako pred inváziou na Ukrajinu

 Webnoviny  11. jún 2023  78  
Lukašenkov režim dodal Rusku za rok vyše 130-tisíc ton munície, zhruba desaťkrát viac ako pred inváziou na Ukrajinu

11.6.2023 (SITA.sk) - Režim samozvaného bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka dodal Rusku za jeden rok 131 582 ton munície.

Ako referuje web Ukrajinská pravda, tvrdí to projekt MotolkoPomogi, ktorý vedie bieloruský novinár a analytik Anton Motolko, s odvolaním sa na údaje spolku pracovníkov bieloruských železníc.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Z údajov vyplýva, že objem vyvezenej munície za 13 mesiacov od januára 2022 do februára 2023 predstavoval 131 582 ton, čo je v priemere 10 121 ton mesačne.

Pred rozsiahlou ruskou inváziou na Ukrajinu boli tieto objemy v priemere desaťkrát menšie. Prudko začali narastať po 24. februári 2022.

Nie všetka munícia dodaná Lukašenkovým režimom bola vyvezená do Ruska. Niektoré zásielky putovali na okupované územia na Ukrajine vrátane Krymu a na Ruskom okupované územia v Gruzínsku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Lukašenkov režim dodal Rusku za rok vyše 130-tisíc ton munície, zhruba desaťkrát viac ako pred inváziou na Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.