Streda, 7. december 2022
Zamračené  0,3 °C
Mimoriadne správy

Lukašenko zagratuloval Ukrajine pri príležitosti Dňa nezávislosti, zaželal jej pokojné nebo a silu

 Webnoviny  24. august 2022  33
Lukašenko zagratuloval Ukrajine pri príležitosti Dňa nezávislosti, zaželal jej pokojné nebo a silu

24.8.2022 (Webnoviny.sk) - Bieloruský prezident Alexander Lukašenko v stredu zagratuloval Ukrajincom pri príležitosti Dňa nezávislosti Ukrajiny a zaželal im „pokojné nebo, toleranciu, odvahu, silu a úspech v obnovení dôstojného života“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Vo vyhlásení na prezidentskej webstránke, na ktoré sa odvoláva televízia CNN, uviedol, že je presvedčený, „že dnešné rozpory nedokážu zničiť stáročný základ úprimných dobrých susedských vzťahov medzi národmi oboch krajín“. Bielorusko sa bude podľa jeho slov aj naďalej zasadzovať za zachovanie harmónie a rozvoj priateľských vzájomne rešpektujúcich kontaktov na všetkých úrovniach.

Ako pripomína CNN, Bielorusko je spojencom Ruska a bolo jedným z východzích bodov začiatku invázie na Ukrajinu spred pol roka. Na jeho území sa nachádza široká škála ruských zbraní a ukrajinskí predstavitelia hlásia nárast rozmiestnenia ruských rakiet na leteckej základni v Bielorusku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Lukašenko zagratuloval Ukrajine pri príležitosti Dňa nezávislosti, zaželal jej pokojné nebo a silu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.