Nedeľa, 1. október 2023
Jasno  13,3 °C
Mimoriadne správy

Lukašenko údajne drží stíhačky pod kontrolou, prítomnosť Wagnerovcov pri hranici NATO mu pripadá smiešna

 Webnoviny   1. august 2023  68  
Lukašenko údajne drží stíhačky pod kontrolou, prítomnosť Wagnerovcov pri hranici NATO mu pripadá smiešna

1.8.2023 (SITA.sk) - Samozvaný bieloruský prezident Alexander Lukašenko sa posmieval Poľsku v súvislosti s prítomnosťou žoldnierov z ruskej Wagnerovej skupiny pri hraniciach s Organizáciou Severoatlantickej zmluvy (NATO). Referuje o tom web news.sky.com.

Lukašenko povedal, že Varšava by mu mala poďakovať za to, že drží stíhačky pod kontrolou. Nešpecifikovaný počet wagnerovcov, ktorí v júni zorganizovali krátku vzburu v Rusku, sa odvtedy presťahoval do Bieloruska a začal s výcvikom tamojšej armády.

Viac o téme: Vojna na UkrajineTento krok podnietil Poľsko, aby presunulo viac ako tisícku vlastných vojakov bližšie k hraniciam. Štátna tlačová agentúra Belta citovala Lukašenka, ktorý povedal na adresu Poliakov, že by sa mali modliť, aby Bielorusko držalo bojovníkov z Wagnerovej skupiny.

Inak by bez nás prenikli a rozbili Rzeszów a Varšavu. Takže by mi nemali vyčítať, mali by sa poďakovať,“ povedal Lukašenko.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bieloruský prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Vzbura v Rusku - Jevgenij Prigožin (wagnerovci)
Zdroj: SITA.sk - Lukašenko údajne drží stíhačky pod kontrolou, prítomnosť Wagnerovcov pri hranici NATO mu pripadá smiešna © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.