Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Lukašenko sa bojí reakcie spoločnosti na mobilizáciu a účasť vo vojne

 Webnoviny  19. október 2022  131  
Lukašenko sa bojí reakcie spoločnosti na mobilizáciu a účasť vo vojne

19.10.2022 (Webnoviny.sk) - Bieloruský prezident Alexander Lukašenko si je vedomý toho, že vyhlásenie čiastočnej mobilizácie v Bielorusku môže viesť k nepokojom v spoločnosti. Na svojom oficiálnom webe to v stredu uviedla ukrajinská rozviedka.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Bieloruské úrady pozorne sledujú chaos, ktorý trvá v rámci takzvanej 'čiastočnej mobilizácie' v Ruskej federácii a chápu, že v prípade vyhlásenia čiastočnej mobilizácie v Bieloruskej republike situácia bude ešte komplikovanejšia a v krajine môže nastať sociálna explózia," uvádza sa v správe rozviedky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Spravodajskí dôstojníci sa tiež domnievajú, že bieloruský režim si čoraz viac uvedomuje všetky nebezpečenstvá svojho rozhodnutia otvorene sa pripojiť k ruskej vojne proti Ukrajine. Lukašenko preto pokračuje v hlasných vyhláseniach a ukazuje ruskému vodcovi Vladimirovi Putinovi, že svojím konaním plní aliančné záväzky.

Viac k témam: Bieloruský prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Lukašenko sa bojí reakcie spoločnosti na mobilizáciu a účasť vo vojne © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.