Pondelok, 8. august 2022
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

Ľudia v Mariupoli lovia holuby, aby mali čo jesť a ruskí vojaci si z nich robia posmech, vyhlásil starosta Bojčenko

 Webnoviny  27. jún 2022  40
Ľudia v Mariupoli lovia holuby, aby mali čo jesť a ruskí vojaci si z nich robia posmech, vyhlásil starosta Bojčenko

27.6.2022 (Webnoviny.sk) - Obyvatelia okupovaného mesta Mariupoľ na juhovýchode Ukrajiny sú „nútení loviť holuby," aby mali čo jesť. Uviedol to v pondelok vo vyhlásení starosta Mariupoľa Vadym Bojčenko, ktorý z mesta pod ruskou kontrolou emigroval.

Bojčenko konštatoval, že obyvatelia Mariupoľa na chytanie holubov „používajú improvizované pasce" a ruskí vojaci si robia „posmech z ľudí, ktorí pred vojnou žili naplno a nevedeli, čo je hlad a nedostatok pitnej vody". Informuje o tom portál cnn.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Tieto strašné veci sa dejú v 21. storočí v srdci Európy pred očami celého sveta," dodal starosta Mariupoľa.

Svoje vyhlásenie ukončil niekoľkými radami o rizikách konzumácie holubov, ktoré poskytol Oleksandr Lazarenko z Centra základnej zdravotníckej starostlivosti v Mariupoli.

Lazarenko upozornil, že „holuby sú živnou pôdou pre mnohé vírusové, bakteriálne a hubové ochorenia".

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Mariupoľ, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ľudia v Mariupoli lovia holuby, aby mali čo jesť a ruskí vojaci si z nich robia posmech, vyhlásil starosta Bojčenko © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.