Pondelok, 26. september 2022
Zamračené  10,1 °C
Mimoriadne správy

Lotyšskí poslanci označili Rusko za štátneho sponzora terorizmu, dôvodom sú útoky na ukrajinských civilistov

 Webnoviny  11. august 2022  35
Lotyšskí poslanci označili Rusko za štátneho sponzora terorizmu, dôvodom sú útoky na ukrajinských civilistov

11.8.2022 (Webnoviny.sk) - Lotyšský parlament vo štvrtok označil Rusko za „štátneho sponzora terorizmu“. Učinil tak z dôvodu útokov ruských síl na civilistov počas vojny na Ukrajine a zároveň vyzval ostatné krajiny, aby nasledovali príklad Lotyšska.

Zákonodarcovia prijali rázne formulované vyhlásenie, ktoré obviňuje Moskvu z používania „utrpenia a zastrašovania ako nástrojov pri pokusoch o demoralizáciu ukrajinského ľudu a ozbrojených síl a paralyzovanie fungovania štátu“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Vo vyhlásení sa ďalej uvádza, že lotyšský parlament „považuje násilie Ruska voči civilistom pri dosahovaní politických cieľov za terorizmus, považuje Rusko ako štátneho sponzora terorizmu a vyzýva ostatné podobne zmýšľajúce krajiny, aby vyjadrili rovnaký názor“.

Zákonodarcovia tiež vyzvali západné krajiny, aby posilnili sankcie voči Rusku, a vyzvali členov Európskej únie, aby prestali vydávať turistické víza občanom Ruska a Bieloruska.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Lotyšskí poslanci označili Rusko za štátneho sponzora terorizmu, dôvodom sú útoky na ukrajinských civilistov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.