Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Londýn ohlásil ďalšie sankcie proti Rusku, zakáže sa aj dovoz diamantov

 Webnoviny  19. máj 2023  60  
Londýn ohlásil ďalšie sankcie proti Rusku, zakáže sa aj dovoz diamantov

19.5.2023 (SITA.sk) - Spojené kráľovstvo v piatok ohlásilo ďalšie protiruské sankcie, ktoré sú zamerané na spoločnosti napojené na krádeže ukrajinského obilia a tie, ktoré sa podieľajú na preprave ruských energií. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Obvinenia z krádeže


„Osemdesiatšesť označení sa zameriava na osoby a organizácie spojené s ruským kovopriemyslom, energetickým, obranným, dopravným a finančným sektorom, čím sa zvyšuje tlak na zvyšné Putinove príjmy a pokusy využiť tieto sektory na podporu vojenskej mašinérie,“ uviedlo vo vyhlásení britské ministerstvo zahraničných vecí.

Ruské sily čelia obvineniam z krádeží poľnohospodárskeho vybavenia a tisícov ton obilia od ukrajinských farmárov v oblastiach, ktoré okupujú, a tiež cieleného ostreľovania skladov potravín.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Dovoz z Ruska


Oznámenie prišlo v čase, keď sa britský premiér Rishi Sunak stretáva s lídrami krajín G7 v japonskej Hirošime.

V predchádzajúcom piatkovom vyhlásení úrad premiéra uviedol, že Spojené kráľovstvo zakáže na základe právnych predpisov, ktoré zavedú neskôr v tomto roku, dovoz ruských diamantov, medi, hliníka a niklu.

Británia podľa Downing Street od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu uvalila sankcie na viac ako 1 500 osôb a subjektov a zmrazila im aktíva v hodnote viac ako 18 miliárd libier.

Viac k témam: Ruské energie, Sankcie proti Rusku, Summit G7
Zdroj: SITA.sk - Londýn ohlásil ďalšie sankcie proti Rusku, zakáže sa aj dovoz diamantov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.