Piatok, 8. december 2023
Jasno  -5 °C
Mimoriadne správy

Loď plaviaca sa pod tureckou vlajkou narazila v Čiernom mori na námornú mínu

 Webnoviny   6. október 2023  81  
Loď plaviaca sa pod tureckou vlajkou narazila v Čiernom mori na námornú mínu

6.10.2023 (SITA.sk) - Nákladná loď plaviaca sa pod tureckou vlajkou narazila vo štvrtok v Čiernom mori pri pobreží Rumunska na mínu. Ako referuje web digi24.ro, na plavidle evidujú menšie škody, ale posádka lode je v bezpečí.

Neďaleko kanála Sulina


Britská námorná bezpečnostná spoločnosť Ambrey podľa portálu news.ro uviedla, že loď narazila na námornú mínu 11 námorných míľ severne od rumunského mesta Sulina, neďaleko vstupu do kanála Sulina.

Podľa Ambrey loď narazila na námornú mínu vo štvrtok približne o 12:20 rumunského času. Následne na krátky čas spustila kotvu, aby mohla posádka posúdiť škody. Neboli hlásené žiadne obete.

Vysoko riziková oblasť


Bol to prvý takýto incident za ostatné mesiace. Oblasť Čierneho mora bola poisťovňami vyhodnotená ako vysoko riziková oblasť a plávajúce míny v nej naďalej predstavujú nebezpečenstvo.

Spoločnosť Ambrey vo štvrtok uviedla, že incident nastal v ten istý deň, keď krátko predtým informovala svojich zákazníkov o možnom ďalšom rozmiestňovaní námorných mín ruským námorníctvom, ktoré majú zmariť export obilia z Ukrajiny.

Viac k témam: Mína, Námorná preprava
Zdroj: SITA.sk - Loď plaviaca sa pod tureckou vlajkou narazila v Čiernom mori na námornú mínu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.