Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
20.12.2023 (SITA.sk) - Litva plánuje v budúcom roku vycvičiť 3 500 ukrajinských vojakov. V priebehu roku 2023 litovskí inštruktori vycvičili približne 2 900 príslušníkov ukrajinských ozbrojených síl. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje správu litovskej verejnoprávnej vysielacej spoločnosti LRT.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
V stredu Litva Ukrajine odovzdala novú zásielku vojenskej pomoci. Oznámilo to litovské ministerstvo obrany, ktoré uviedlo, že pomoc tvorí nevyhnutné poľné vybavenie a desaťtisíce dávok suchej stravy.
Litovský minister obrany Arvydas Anušauskas konštatoval, že dodané rôzne poľné vybavenie je špeciálne nutné pre vojakov v zimných podmienkach.
Viac k témam: Minister obrany, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Litva plánuje v budúcom roku vycvičiť 3 500 ukrajinských vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Vojna Ruska proti Ukrajine ohrozuje nielen Kyjev ale aj európsku demokraciu, tvrdí BorrelNasledujúci článok
Moskva varuje Nemecko pred plánmi na rozmiestnenie vojsk v Litve
Poľsko a Slovensko budú spolupracovať v obrannom priemysle, rokovania hovoria o konkrétnych projektoch – VIDEO
Situácia na Blízkom východe ukazuje, aké dôležité je mať cestovné poistenie aj na skutočne mimoriadne udalosti
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne