Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  12,9 °C
Mimoriadne správy

Litovský parlament v tom má jasno, Rusko je teroristický štát a na Ukrajine pácha genocídu

 Webnoviny  10. máj 2022  128
Litovský parlament v tom má jasno, Rusko je teroristický štát a na Ukrajine pácha genocídu

10.5.2022 (Webnoviny.sk) - Litovský parlament v utorok schválil rezolúciu, v ktorej vyhlásil ruskú inváziu na Ukrajinu za genocídu a Rusko za páchateľa terorizmu. Seimas prijal rezolúciu jednohlasne, informuje na svojej webstránke televízia CNN.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Seimas v rezolúcii uznáva „rozsiahlu ozbrojenú agresiu - vojnu - proti Ukrajine zo strany ozbrojených síl Ruskej federácie a jej politického a vojenského vedenia ... ako genocídu proti ukrajinskému ľudu“.

Tiež obviňuje ruské ozbrojené sily z toho, že „úmyselne a systematicky útočia na civilné ciele“. Rusko je podľa uznesenia „štát, ktorý podporuje a pácha terorizmus“. Parlament tiež vyzval na zriadenie medzinárodného tribunálu na vyšetrenie vojnových zločinov na Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)Viac k témam: Genocída, rusko-ukrajinský konflikt, Terorizmus, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk - Litovský parlament v tom má jasno, Rusko je teroristický štát a na Ukrajine pácha genocídu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.