Štvrtok, 18. júl 2024
Mimoriadne správy

Linka 666 do poľského mestečka Hel bola roky miestnou atrakciou, po nátlaku kresťanských konzervatívcov však končí

 Webnoviny  14. jún 2023  165  
Linka 666 do poľského mestečka Hel bola roky miestnou atrakciou, po nátlaku kresťanských konzervatívcov však končí

14.6.2023 (SITA.sk) - Do mestečka Hel na poľskom pobreží Baltského mora už nebude chodiť medzi turistami obľúbený autobus s označením 666.

Niektorí kresťanskí konzervatívci protestovali proti „diabolskému“ číslu autobusovej linky smerujúcej do mesta, ktoré v angličtine znie ako „peklo“.

Prehodia posledné číslo


Miestny autobusový dopravca PKS Gdynia tento týždeň oznámil, že autobus 666 už nebude premávať do Helu. Uviedol, že prehodia posledné číslo a od 24. júna bude prevádzkovať linku pod číslom 669.

Miestne médiá uviedli, že autobusová spoločnosť konala pod tlakom kresťanských skupín, ktoré presadzovali zmenu.

Začalo to ako vtip


Miestny spravodajský portál trojmiasto.pl uviedol, že linka fungovala pod číslom 666 od roku 2006, spočiatku ako miestny vtip. S pribúdajúcim časom však lákala čoraz viac ľudí z celého Poľska aj mimo neho.

Niektorí návštevníci išli autobusom len preto, aby si mohli povedať, že cestovali autobusom 666 do Helu, informovali poľské médiá.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: autobusová linka, Hel
Zdroj: SITA.sk - Linka 666 do poľského mestečka Hel bola roky miestnou atrakciou, po nátlaku kresťanských konzervatívcov však končí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.