Štvrtok, 4. jún 2020
Zamračené  10,9 °C
Mimoriadne správy

Lídri NATO sa dohodli na zriadení výboru odborníkov, má analyzovať politické rozhodovanie

 Webnoviny   4. december 2019  69
Lídri NATO sa dohodli na zriadení výboru odborníkov, má analyzovať politické rozhodovanie

4.12.2019 (Webnoviny.sk) - Lídri Severoatlantickej aliancie (NATO) sa dohodli na zriadení výboru odborníkov, ktorý by analyzoval politické rozhodovanie. Po summite v britskom Watforde sa v komuniké zhodli, že "proces reflexie orientovaný na budúcnosť" povedie generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Spôsoby na riešenie tejto otázky navrhli Nemecko a Francúzsko po tom, čo francúzsky prezident Emmanuel Macron minulý mesiac vyhlásil, že sa aliancia nachádza v stave "mozgovej smrti".

Macron okrem iného skritizoval rozhodnutie amerického prezidenta Donalda Trumpa stiahnuť amerických vojakov zo severovýchodnej Sýrie, čo Turecko videlo ako príležitosť na začatie ofenzívy voči kurdským bojovníkom. Ani jedna krajina pritom nekonzultovala svoje kroky so spojencami v NATO.

Viac k témam: summit NATO
Zdroj: Webnoviny.sk - Lídri NATO sa dohodli na zriadení výboru odborníkov, má analyzovať politické rozhodovanie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.