Sobota, 28. máj 2022
Slabý dážď  11,7 °C
Mimoriadne správy

Líder proruských separatistov vyhlásil úplnú mobilizáciu, Biden je presvedčený o zámere Ruska napadnúť Ukrajinu

 Webnoviny  19. február 2022  42
Líder proruských separatistov vyhlásil úplnú mobilizáciu, Biden je presvedčený o zámere Ruska napadnúť Ukrajinu

19.2.2022 (Webnoviny.sk) - Líder proruských separatistov na východe Ukrajiny v sobotu prikázal úplnú mobilizáciu. Denis Pušilin, šéf vlády separatistov v regióne Donecka, zverejnil vyhlásenie, ktoré oznamuje úplnú mobilizáciu a žiada záložníkov, aby sa prihlásili v úradoch pre odvod do armády. Oznámenie prišlo v čase masovej evakuácie žien, detí a starších ľudí z regiónov Donecka a Luhanska ovládaných povstalcami do susedného Ruska.

Americký prezident Joe Biden v piatok povedal, že teraz je „presvedčený", že ruský prezident Vladimir Putin sa rozhodol pre inváziu na Ukrajinu. Po týždňoch vyjadrení, že USA si nie sú isté, či Putin urobil konečné rozhodnutie, Biden povedal, že jeho hodnotenie situácie sa zmenilo, pričom sa odvolal na americkú spravodajskú službu.

„V tejto chvíli som presvedčený, že sa rozhodol," konštatoval Biden. „Máme dôvod veriť tomu," poznamenal. Zároveň zopakoval, že útok môže nastať v „nadchádzajúcich dňoch".

Viac k témam: Mobilizácia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Líder proruských separatistov vyhlásil úplnú mobilizáciu, Biden je presvedčený o zámere Ruska napadnúť Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.