Štvrtok, 11. august 2022
Mimoriadne správy

Líder Podnesterska popiera tvrdenia o mobilizácii a tvrdí, že región nepredstavuje hrozbu

 Webnoviny   8. máj 2022  73
Líder Podnesterska popiera tvrdenia o mobilizácii a tvrdí, že región nepredstavuje hrozbu

8.5.2022 (Webnoviny.sk) - Líder moldavského proruského separatistického územia Podnestersko Vadim Krasnoselskij poprel, že v regióne je mobilizácia. Ukrajinská armáda predtým v nedeľu uviedla, že ruské a separatistické ozbrojené sily v Podnestersku sú „v plnej pohotovosti".

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktPrezident medzinárodne neuznávaného územia však vyhlásil, že región „nepredstavuje hrozbu pre susedné štáty, dodržiava neutralitu a zachováva záväzok voči princípu riešenia všetkých problémov pri rokovacom stole".

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)Separatistické Podnestersko susediace s Ukrajinou sa od Moldavska odtrhlo v roku 1992 a na jeho území sa nachádza približne 1 500 ruských vojakov.Viac k témam: Podnestersko, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Líder Podnesterska popiera tvrdenia o mobilizácii a tvrdí, že región nepredstavuje hrozbu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.