Utorok, 28. január 2020
Oblačno  -0,1 °C
Mimoriadne správy

Lesné požiare v Bolívii zdevastovali aj biotop jaguárov a púm, ich korisť zahynula v plameňoch

 Webnoviny   5. september 2019  26
Lesné požiare v Bolívii zdevastovali aj biotop jaguárov a púm, ich korisť zahynula v plameňoch

5.9.2019 (Webnoviny.sk) - Tohtoročné lesné požiare v Bolívii znamenali aj rozsiahlu devastáciu pre jeden z kľúčových biotopov jaguárov v Latinskej Amerike. Ohnisko požiarov sa nachádzalo v okolí San Ignacio de Velasco, kde žije niekoľko druhov mačkovitých šeliem.

Uviedol to Esteban Payán, riaditeľ pre oblasť Južnej Ameriky z newyorskej organizácie Panthera, ktorá sa zaoberá ochranou týchto zvierat.

Jaguáre, pumy a iné divo žijúce mačkovité šelmy, ktoré požiare prežili, budú podľa Payána strádať, pretože vysoká zver a iná potenciálna korisť počas nich zahynuli.

Oblasť sa nachádza v regióne Santa Cruz, kde sa mnohé požiare vymkli spod kontroly po tom, ako ich úmyselne založili za účelom rozširovania pôdy pre farmárčenie. Neďaleko je tiež hranica s Brazíliou, kde požiare pustošili časti Amazónie.

Viac k témam: lesné požiare, šelma
Zdroj: Webnoviny.sk - Lesné požiare v Bolívii zdevastovali aj biotop jaguárov a púm, ich korisť zahynula v plameňoch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.