Streda, 12. august 2020
Slnečno  25,4 °C
Mimoriadne správy

Lesné požiare v Austrálii zničili už stovky domov a zabili milióny zvierat (video+foto)

 Webnoviny   7. január 2020  49
Lesné požiare v Austrálii zničili už stovky domov a zabili milióny zvierat (video+foto)

7.1.2020 (Webnoviny.sk) - Lesné požiare v Austrálii zničili už takmer 2 000 domov, potvrdili tamojšie úrady. Juhovýchod krajiny bojuje s bezprecedentnými požiarmi, ktorých šírenie podporujú rekordné teploty a sucho.

Aktuálne miernejšie teploty by mali v piatok opäť stúpnuť, čo vyvoláva obavy, že dva z požiarov by sa mohli spojiť do jedného obrovského. Od septembra pripravili požiare v Austrálii o život už najmenej 25 ľudí a milióny zvierat.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Lesné požiare v Austrálii (fotografie)

V utorok hlásil štát Nový Južný Wales 1 588 zničených a 653 poškodených domov. Okolo 200 domov ľahlo popolom aj v susednom štáte Viktória, ďalších vyše 100 zhorelo v iných štátoch.

Úrady odhadujú škody doteraz na 700 miliónov austrálskych dolárov (433 miliónov eur), očakávajú však ešte ich výrazný nárast.Viac k témam: lesné požiare v Austrálii, lesný požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Lesné požiare v Austrálii zničili už stovky domov a zabili milióny zvierat (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.