Štvrtok, 9. júl 2020
Oblačno  12,3 °C
Mimoriadne správy

Boeing so 164 cestujúcimi sa pri pristávaní zošmykol a skončil mimo dráhy (video)

 Webnoviny   7. január 2020  40
Boeing so 164 cestujúcimi sa pri pristávaní zošmykol a skončil mimo dráhy (video)

7.1.2020 (Webnoviny.sk) - V Istanbule zišlo v utorok lietadlo z pristávacej dráhy, v dôsledku čoho letisko dočasne uzavreli. Boeing 737-800 tureckých nízkonákladových aeroliniek Pegasus sa zošmykol pri pristávaní na Medzinárodnom letisku Sabihy Gökcenovej v skorých ranných hodinách. Stroj priletel zo Spojených arabských emirátov. Pasažierov evakuovali po núdzových šmýkačkách.

Kancelária istanbulského guvernéra uviedla, že nie sú žiadne obete ani zranení a všetkých 164 pasažierov je už v bezpečí, informovala súkromná tlačová agentúra DHA. Istanbul zasiahli v nedeľu silné búrky, čo ovplyvnilo aj inú dopravu v meste.Viac k témam: Boeing 737 MAX, nehoda lietadla, silná búrka
Zdroj: Webnoviny.sk - Boeing so 164 cestujúcimi sa pri pristávaní zošmykol a skončil mimo dráhy (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.