Streda, 17. august 2022
Jasno  19,5 °C
Mimoriadne správy

Len šialení teroristi môžu vystreliť rakety na takýto objekt, okomentoval Zelenskyj ruský útok na obchodné centrum (video)

 Webnoviny  28. jún 2022  29
Len šialení teroristi môžu vystreliť rakety na takýto objekt, okomentoval Zelenskyj ruský útok na obchodné centrum (video)

28.6.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odsúdil raketový útok na obchodné centrum v Kremenčuku ako jeden z „najdrzejších teroristických činov v európskych dejinách". „Len šialení teroristi, ktorí by nemali mať miesto na Zemi, môžu vystreliť rakety na takýto objekt," dodal.

Viac o téme: Vojna na UkrajineGubernátor Poltavskej oblasti Dmytro Lunin útok označil za zločin proti ľudskosti a na komunikačnej platforme Telegram uviedol, že to je „očividný a cynický teroristický čin voči civilnému obyvateľstvu". Útok odsúdili aj lídri skupiny popredných ekonomík sveta G7, ktorí v spoločnom vyhlásení uviedli, že „nerozlišujúce útoky na nevinných civilistov predstavujú vojnový zločin".Viac k témam: Kremenčuk, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Len šialení teroristi môžu vystreliť rakety na takýto objekt, okomentoval Zelenskyj ruský útok na obchodné centrum (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.