Sobota, 15. jún 2024
Zamračené  18,4 °C
Mimoriadne správy

Legendárnu Allu Pugačovovú chce ruské ministerstvo spravodlivosti označiť za „zahraničnú agentku“, dôvodom je zrejme jej ostrá kritika ruskej agresie na Ukrajine

 Webnoviny  29. marec 2024  86  
Legendárnu Allu Pugačovovú chce ruské ministerstvo spravodlivosti označiť za „zahraničnú agentku“, dôvodom je zrejme jej ostrá kritika ruskej agresie na Ukrajine

29.3.2024 (SITA.sk) - Ruská prokuratúra požiadala ministerstvo spravodlivosti, aby zvážilo označenie legendárnej speváčky Ally Pugačovovej za „zahraničnú agentku". Prostredníctvom svojej webstránky o tom informuje denník The Guardian.

Je odporkyňou vojny


Sedemdesiatštyriročná Pugačovová, ktorá je známa napríklad pre hit Milión ruží, je kritičkou vojny na Ukrajine. V roku 2022 sa vyjadrila, že vojna zabíja vojakov pre iluzórne ciele, zaťažuje obyčajných ľudí a mení Rusko na vyvrheľa.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Tento mesiac zase povedala, že žiaden normálny človek sa do Ruska nevráti. Sama je v súčasnosti v zahraničí, údajne na Cypre.

Vyjadril sa i hovorca Kremľa


Oficiálnu žiadosť o uznanie Pugačovovej ako zahraničnej agentky predložil aktivista Vitalij Borodin, ktorý sa pravidelne objavuje v štátnej televízii. Ten tiež zverejnil aj list od generálnej prokuratúry, v ktorom sa píše, že požiadali ministerstvo spravodlivosti, aby to zvážilo.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov povedal, že v tejto veci nepočul žiadne verejné vyhlásenia. Pugačovová to bezprostredne nekomentovala.


Označenie za zahraničného agenta v Rusku znamená dodatočnú vládnu kontrolu a nesie so sebou silné negatívne asociácie, ktoré môžu zdiskreditovať označené subjekty.Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničný agent
Zdroj: SITA.sk - Legendárnu Allu Pugačovovú chce ruské ministerstvo spravodlivosti označiť za „zahraničnú agentku“, dôvodom je zrejme jej ostrá kritika ruskej agresie na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.