Piatok, 8. december 2023
Jasno  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Lavrov si zobral na mušku Fínsko, podľa šéfa ruskej diplomacie sa pridalo k protiruskému projektu USA

 Webnoviny  26. september 2023  102  
Lavrov si zobral na mušku Fínsko, podľa šéfa ruskej diplomacie sa pridalo k protiruskému projektu USA

26.9.2023 (SITA.sk) - Fínsko si podľa ruského ministra zahraničia zničilo svoj neutrálny status a reputáciu a pridalo sa k „protiruskému projektu Spojených štátov“.

Na tlačovej konferencii po rokovaní s jeho tuniským náprotivkom vyhlásil, že ho prekvapila rýchlosť, akou to Fínsko urobilo. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Absolútne neslušné vyjadrenie


Lavrov tiež označil vyjadrenie fínskej ministerky zahraničných vecí Eliny Valtonen, že Rusi by mali zaplatiť „cenu“ za to, čo sa deje na Ukrajine, za „absolútne neslušné“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Ešte raz by som rád zdôraznil, že Fínsko robí sedemmíľové kroky, aby sa pridalo k lídrom západnej protiruskej, rusofóbnej kampane,“ povedal.

Neskúsená diplomatka


Valtonen je podľa jeho slov „zrejme ešte stále neskúsenou diplomatkou, pretože na rovinu uviedla, prečo sú tieto sankcie uvalené: poškodiť obyčajných ľudí“.

„V súlade s tým, ako povedala, cenu za vedenie takejto vojny musí zaplatiť ruský ľud, takže chce, aby sa ruský ľud vzbúril proti vlastnej vláde,“ dodal.

Fínsko po spustení ruskej vojny na Ukrajine upustilo od svojho neutrálneho statusu a tento rok sa stalo členom NATO.

Viac k témam: členstvo v NATO, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: SITA.sk - Lavrov si zobral na mušku Fínsko, podľa šéfa ruskej diplomacie sa pridalo k protiruskému projektu USA © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.