Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Lavrov prirovnal nedávne kroky USA v súvislosti s vojnou na Ukrajine k Hitlerovi

 Webnoviny  18. január 2023  89  
Lavrov prirovnal nedávne kroky USA v súvislosti s vojnou na Ukrajine k Hitlerovi

18.1.2023 (Webnoviny.sk) - Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov prirovnal nedávne kroky Spojených štátov v súvislosti s vojnou na Ukrajine k činom Adolfa Hitlera a Napoleona Bonaparteho. Informuje o tom portál Sky News.

USA si podrobili Európu


Lavrov tiež v stredu počas výročnej tlačovej konferencie v Moskve obvinil Washington, že si podrobil Európu, aby mohol viesť vojnu proti Rusku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podobnú taktiku pritom podľa neho už v minulosti skúsili nacistický líder i francúzsky cisár.

„Spojené štáty, cez Ukrajinu ako zástupcu, vedú vojnu proti našej krajine s rovnakou úlohou - konečným riešením ruskej otázky," povedal Lavrov novinárom.

Žiadne seriózne návrhy na mier


Počas tlačovej konferencie tiež skonštatoval, že Moskva ešte nedostala žiadne seriózne návrhy na mier na Ukrajine a nápady prezidenta Volodymyra Zelenského v súvislosti s touto témou sú podľa neho neprijateľné.

Moskva je podľa Lavrova pripravená diskutovať o konflikte so západnými krajinami a reagovať na seriózne návrhy, ale akékoľvek rokovania sa musia venovať širším bezpečnostným obavám Ruska.

Opäť tiež vyzval Organizáciu Severoatlantickej zmluvy (NATO), aby odstránila svoju „vojenskú infraštruktúru“ z Ukrajiny a ďalších krajín v blízkosti ruských hraníc.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Lavrov prirovnal nedávne kroky USA v súvislosti s vojnou na Ukrajine k Hitlerovi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.