Štvrtok, 11. august 2022
Slnečno  12,1 °C
Mimoriadne správy

Lavrov bez dôkazov tvrdí, že Rusi evakuovali z Ukrajiny vyše milióna ľudí, Ukrajinci ich obviňujú z deportácií

 Webnoviny  30. apríl 2022  167
Lavrov bez dôkazov tvrdí, že Rusi evakuovali z Ukrajiny vyše milióna ľudí, Ukrajinci ich obviňujú z deportácií

30.4.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko od začiatku vojny na Ukrajine odtiaľ evakuovalo viac ako milión ľudí. Pre čínsku tlačovú agentúru Sin-chua to povedal ruský minister zahraničia Sergej Lavrov s tým, že tento počet zahŕňa aj viac ako 300 čínskych civilistov.

Dôkazy na podporu jeho tvrdení však neposkytol. Agentúra AP pripomína, že vyjadrenia šéfa ruskej diplomacie prišli v čase, keď Ukrajina obviňuje Moskvu z nútených deportácií Ukrajincov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktLavrov v sobotňajšom rozhovore uviedol, že rokovania medzi Ruskom a Ukrajinou pokračujú „takmer každý deň“, ale pokrok nie je jednoduchý.

Čiastočne obvinil „bojovnú rétoriku a poburujúce akcie západných podporovateľov kyjevského režimu“ z narušenia rozhovorov. V noci pritom ruská televízia mala hostí, ktorí navrhli, aby Rusko v konflikte použilo jadrové zbrane, uvádza AP.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Lavrov bez dôkazov tvrdí, že Rusi evakuovali z Ukrajiny vyše milióna ľudí, Ukrajinci ich obviňujú z deportácií © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.