Piatok, 31. marec 2023
Oblačno  6,2 °C
Mimoriadne správy

Kuleba opäť nepochodil so žiadosťou o raketové systémy u izraelského premiéra, Lapid krajine prisľúbil inú pomoc

 Webnoviny  21. október 2022  64
Kuleba opäť nepochodil so žiadosťou o raketové systémy u izraelského premiéra, Lapid krajine prisľúbil inú pomoc

21.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba detailne diskutoval s izraelským premiérom Jairom Lapidom o žiadosti Kyjeva o systémy a technológie protivzdušnej a raketovej obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Hovoril som s premiérom Jairom Lapidom a informoval som ho o nevysloviteľnom utrpení, stratách na životoch a deštrukcii spôsobenej ruskými raketami a iránskymi dronmi,“ uviedol Kuleba. Informuje o tom web The Guardian.

Izrael síce odsúdil ruskú inváziu na Ukrajinu, ale vyjadril sa, že nebude Kyjevu dodávať zbrane. Pomoc Ukrajine Izrael obmedzil na humanitárnu oblasť s odôvodnením, že si želá pokračovanie spolupráce s Moskvou v susednej Sýrii.

Nedávno však Izrael ponúkol, že pomôže Ukrajincom pri vývoji systému varovania civilistov pred vzdušnými útokmi. Úrad izraelského predsedu vlády uviedol, že izraelský premiér Kulebovi opäť potvrdil, že jeho krajina podporuje Ukrajinu a vyjadril hlboké znepokojenie z vojenských vzťahov medzi Iránom a Ruskom.

Viac k témam: Raketové systémy, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská technika
Zdroj: Webnoviny.sk - Kuleba opäť nepochodil so žiadosťou o raketové systémy u izraelského premiéra, Lapid krajine prisľúbil inú pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.