Streda, 6. december 2023
Mimoriadne správy

Kremeľ opäť verí vo víťazstvo na Ukrajine, tvrdí litovský minister zahraničných vecí

 Webnoviny  13. november 2023  79  
Kremeľ opäť verí vo víťazstvo na Ukrajine, tvrdí litovský minister zahraničných vecí

13.11.2023 (SITA.sk) - Kremeľ podľa litovského ministra zahraničných vecí Gabrieliusa Landsbergisa pravdepodobne opäť verí vo svoje víťazstvo vo vojne na Ukrajine pre váhanie západných spojencov v otázke ďalšej podpory Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na UkrajineInformuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje Landsbergisovo vyhlásenie pre tlač pred schôdzkou ministrov zahraničných vecí členských krajín Európskej únie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

„Situácia teraz vyzerá tak, že Putin sa pripravuje oprášiť svoje plány na deň víťazstva, ktoré na chvíľu odložil. Keď však videl diskusie vo Washingtone, neschopnosť Európy pokročiť s vojenskou podporou pre Ukrajinu a rastúci tlak na ukrajinské sily na bojisku, podľa mňa sa teraz rozradostený vracia k tomuto plánovaniu," povedal šéf litovskej diplomacie.

„Ukázali sme našu schopnosť robiť nevyhnutné rozhodnutia. Európa v minulosti preukázala schopnosť byť lídrom. Teraz je čas, aby sme tak urobili znova," dodal Landsbergis.

Viac k témam: Litovský minister zahraničných vecí, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Kremeľ opäť verí vo víťazstvo na Ukrajine, tvrdí litovský minister zahraničných vecí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.