Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Kremeľ odmieta, že by zhromažďoval vojakov na hraniciach s Ukrajinou, Kyjev neplánuje útok na Donbas

 Webnoviny  22. november 2021  61
Kremeľ odmieta, že by zhromažďoval vojakov na hraniciach s Ukrajinou, Kyjev neplánuje útok na Donbas

22.11.2021 (Webnoviny.sk) - Kremeľ v pondelok odmietol tvrdenia USA o tom, že Rusko zhromažďuje vojakov neďaleko hraníc s Ukrajinou, a vyhlásil, že by to mohla byť lesť na zakrytie agresívnych zámerov ukrajinského vedenia.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov odmietol podozrenia amerických médií, že Moskva plánuje inváziu na Ukrajinu. Peskov vyhlásil, že pohyb ruských vojakov na území svojej vlastnej krajiny by nemal nikoho znepokojovať.

Rusko podporuje separatistov


Ukrajina sa začiatkom tohto mesiaca sťažovala, že Rusko po vojenskom cvičení ponechalo neďaleko hraníc desaťtisíce vojakov.

Rusko v roku 2014 anektovalo ukrajinský polostrov Krym a podporuje povstanie separatistov, ktoré vtedy vypuklo na východe Ukrajiny.

Hovorca Kremľa však vyhlásil, že prejavy obáv USA možno „maskujú agresívne zámery Kyjeva v snahe riešiť silou problém na juhovýchode krajiny".

Ukrajina preferuje diplomaciu


Peskov obvinil ukrajinskú armádu z častejšej streľby na hraniciach separatistického územia.

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba však odmietol tvrdenia Ruska, že Ukrajina plánuje útok na Donbas.

„Dovoľte mi, aby som oficiálne vyhlásil: Ukrajina neplánuje vojenskú ofenzívu na Donbase," uviedol Kuleba na mikroblogovacej sieti Twitter. „Sme oddaní hľadaniu politických a diplomatických riešení konfliktu," dodal.

Viac k témam: Donbas, Ruská armáda
Zdroj: Webnoviny.sk - Kremeľ odmieta, že by zhromažďoval vojakov na hraniciach s Ukrajinou, Kyjev neplánuje útok na Donbas © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.