Streda, 21. február 2024
Zamračené  3,1 °C
Mimoriadne správy

Kremeľ odmieta akýkoľvek mierový plán, ktorý by zahŕňal opustenie štyroch okupovaných území

 Webnoviny  28. december 2022  120  
Kremeľ odmieta akýkoľvek mierový plán, ktorý by zahŕňal opustenie štyroch okupovaných území

28.12.2022 (Webnoviny.sk) - Kremeľ zdôraznil, že akýkoľvek „mier“ s Ukrajinou musí vychádzať zo skutočnosti, že ruská armáda neodíde z obsadených území a nevráti kontrolu nad nimi Kyjevu. S odvolaním sa na vyjadrenie hovorcu ruského vodcu Vladimira Putina o tom informuje portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Začnime faktom, že v súčasnosti neexistuje žiadny „mierový plán“ pre Ukrajinu. Ešte raz, nemôže byť žiadny mierový plán pre Ukrajinu, ktorý neberie do úvahy dnešnú realitu ruského územia, ktoré teraz zahŕňa štyri nové oblasti,“ vyjadril sa Dmitrij Peskov podľa ruského prokremeľského webu RBK, odkazujúc na nedávno ilegálne anektované ukrajinské oblasti - Doneckú, Luhanskú, Zaporožskú a Chersonskú, pričom okrem nich Moskva v roku 2014 protiprávne anektovala aj polostrov Krym.

Podľa Peskova nie je možné prijať žiadny plán, ktorý ignoruje tieto „skutočnosti“ vykonštruované Ruskom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Cherson, Donecká ľudová republika, Krym, LĽR Luhanská ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt, Záporožie
Zdroj: Webnoviny.sk - Kremeľ odmieta akýkoľvek mierový plán, ktorý by zahŕňal opustenie štyroch okupovaných území © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.